Введите слово для поиска

Новости

НОВИНИ ВОЄННОГО ЧАСУ.

Війна зруйнувала будинки та дороги. Війна зруйнувала підприємства та господарства. Війна зруйнувала життя людей. Війна зруйнувала всі плани і надії. Точніше кажучи, все це зруйнували московіти, які розв’язали цю безглузду та жахливу війну.

Все це ми переборемо.

Ми обов’язково переможемо. Московія буде зруйнована і політично і економічно.

Але ж це потрібує часу. А часу завжди обмаль. А вже за пару днів літо, а потім осінь, зима. Готуватися до опалювального сезону в умовах війни складно, але ж треба. І треба вже зараз!

За інформацією https://minfin.com.ua/

Ціна для підприємств на природний газ на 1 травня 2022 від Нафтогаз Україна становила 41,09 грн за м³.

Ціна на природний газ у Європі коливаеться біля позначки 1000€ за 1000 м³

Тенденції к зниженню цін не спостерігається. І, навіть, більше, – з загальновідомих причин, ціни вірогідніше всього будуть зростати. І якщо уряд зафіксує ціни на газ для населення на рівні попереднього року, то для підприємств такого подарунку ніхто не зробить. Ціни на газ буде формувати ринок.

Ситуація вимагає від підприємців термінових дій. Треба вживати заходів щодо зниження енергоспоживання підприємств. Треба забезпечити бізнес альтернативними джерелами енергії за адекватними цінами.

Одною з альтернатив природному газу є  тверде біопаливо у сипкому вигляді. Це, наприклад, лушпиння соняшнику, або лушпиння гречки, або гранульовані агровідходи (пелети).

Переваги котелень на такому паливі:

  • Доступність сировини та готового палива
  • Можливість автоматизації подачі палива
  • Можливо використовувати як для невеличких котелень, так і для промислових
  • На ринку багато виробників, що пропонують рішення для твердопаливних котелень
  • Є технічні рішення по переводу існуючих газових котелень на тверде паливо
  • Вартість одиниці тепла чи одиниці пари суттєво нижче ніж при виробництві на газі

З вагомих мінусів твердопаливних котелень треба враховувати:

  • необхідність мати достатній операційний запас палива на складах підприємства
  • додатковий персонал для обслуговування котельні
  • наявність надійних постачальників палива з налагодженою логістикою
  • регулярні регламентні роботи з чищення котлів (що суттєво для безперервного виробництва)

З точки зору ціни за одиницю тепла, чи одиницю виробництва пари, твердопаливні котельні безсумнівний лідер ринку.  Наприклад, якщо взяти умовний рівень вартості палива: природний газ – 50 грн за м³, а пелети – 7 грн за кг, то різниця у собівартості одної тони пари буде 2500-3000 грн.  Враховуючи, що у середньому працююче виробництво потребує 2-3 тони пари на годину, то тільки за добу економія складе до 70 000 грн.

                Повертаючись до терміновості дій. Якщо говорити про технологічні процеси на виробництві, для яких потрібно тепло чи пара, то затримка з переходом на тверде паливо – це просто неможливість конкурувати з продукцією, яка не несе в собівартості природний газ по 100€. Як результат – збитки та загроза банкрутства. Тож, чим раніше буде прийнято рішення про перехід енергосистеми підприємства з природного газу на альтернативне паливо, тим менше збитків бізнесу.

Опубликовать комментарий

Ваш email будет скрыт.